דבר הנשיאה

"הדאגות החומריות של חברי הן הדאגות הרוחניות שלי." 

הרב ישראל סלנטר, מייסד תנועת המוסר, ליטא, המאה ה-19


אני מאחלת לצוות העובדים, לתורמים ולמתנדבים של יד רחל שהצרכים החומריים של ילדי ישראל יהיו לצרכים הרוחניים שלכם.

לילי ווייל, נשיאה

דבר היושב ראש

בשנת 2007 נחשפתי לראשונה לעמותת יד רחל ולפעילותה. הוקסמתי מאנשי העמותה הפועלים תוך נתינה ללא תנאי, תחושת אחריות, מסירות אין קץ ודאגה לכל ילד וילדה כאילו הם היחידים. החברה הישראלית היא חברה מורכבת, מגוונת ועתירת אתגרים. בתוכנו חיים מאות אלפי ילדים שנולדו לתוך מציאות קשה של אלימות, הזנחה וייאוש.


יד רחל מובילה בפיתוח והפעלת תוכניות טיפוליות חינוכיות לילדים במצבי סיכון ומשפחותיהם שיאפשרו להם להתמודד בהצלחה עם אתגרי החיים. בכך תרומתנו הצנועה לחברה בישראל שכולנו תקווה שתהיה מקור גאווה לכולם. לפעילות שלנו יש שותפים רבים, משרדי הרווחה, החינוך והרשויות המקומיות, קרנות רבות וגורמים פרטיים רבים בארץ ובעולם. ללא הסיוע ושיתוף הפעולה לו אנו זוכים לא ניתן היה לקיים פעילות חיונית זו. יד רחל פועלת ביעילות, בצנעה וברמת השקיפות והביקורת הגבוהות ביותר. הצורך בפעילות שלנו גבוה משמעותית מהיכולת שלנו לתת מענה. אני מזמין אתכם להכיר את פעילותינו ולסייע לנו ככל שתוכלו, סיוע שבלעדיו לא נוכל להמשיך ואף להרחיב את הקשר המשמעותי עם הילדים שכה זקוקים לנו. ביחד נספק לילדי יד רחל בית בטוח ועתיד טוב יותר.

אילן ברעם, יו"ר העמותה
IBaram@B-I-Plan.com

דבר המנכ"ל

חברים ושותפים יקרים,

אל בית היתומים של יאנוש קרוצ'אק הגיעו ילדים מעולם עני וקשוח, שהביאו עמם הרבה חרדות, פחדים וחשדנות.

 

הוא לא היפנה אותם למורי עזר, למורות טיפוליות, לפסיכולוגים או לחינוך מיוחד, אלא לקח על עצמו את המשימה להחזיר להם את אשר נגזל מהם באמצעות מה שכינה: "אהבה פדגוגית"."אהבה פדגוגית" מושגת לפי קורצ'אק כאשר המבוגר מכובד בעיני הילדים, כאשר רמתו הרוחנית גבוהה, כאשר הוא מהווה עבורם דגם לחיקוי ונותן דוגמה אישית לכל מה שהוא מבקש מהם, כאשר הוא נמנע מלהשתמש בסמכות כפייתית, מתייחס בכבוד לילדים, מחנכם לעצמאות, מבטיח להם שמחת חיים בצד משענת והנאה בתחום האינטלקטואלי.

אני גאה  לעמוד זה כבר למעלה מעשור בראש עמותת יד רחל, עמותה אשר שמה לנגד עינה  לאפשר לכל ילד לממש את עצמו ואת זכותו לגדול אהוב, מוגן. הקמנו מסגרות טיפוליות חינוכיות  המעניקות טיפול מותאם לצרכי הילד ומשפחתו. מסגרות המאפשרות לילדים שלנו לממש את עצמם ואת זכותם לגדול אהוב ומוגן, במשפחה מיטיבה.ליצור סביבה המכבדת את הילד ומשפחתו. סביבה בה הטיפול והחינוך קשורים באסוציאציה חיובית.

לאחר שנים ארוכות של עבודה עם ילדים בסיכון ובני משפחותיהם, פתחנו תוכניות התערבות לטיפול בילדים בקהילה ומניעת הוצאת למסגרות חוץ ביתיות, מתוך אמונה כי ילדים שחווים חוויה משפחתית חיובית, מגיעים לבגרות עם כישורי חיים שמאפשרים להם לתפקד כאנשים בוגרים ונורמטיביים להקים בעתיד משפחות מתפקדות ולהשתלב בשוק העבודה.

חרטנו על דגלינו ערכי מצוינות מסירות חדשנות, כבוד, מקצועיות, שקיפות וצניעות ומשפחתיות.
את הטיפול המסור וההישגים להם זכינו אני זוקפת לזכות הצוות המסור שעובד לצידי, ההנהלה, הצוות המקצועי.

לצד התוכניות הטיפוליות, חינוכיות שפותחו ביד רחל, גובשו במהלך השנים נהלי עבודה,כיאה לעמותה אשר נמצאת בתהליך גידול.

בשם הילדים אני מזמינה אתכם לבקר באתר שלנו וקוראת לכם לבוא להיות שותפים לעשיה למען ילדי ישראל ולהבטיח להם עתיד טוב יותר.

בברכה,
שרה ווייל, מנכ"ל
saram@yadr.org.il